Şartlar ve Koşullar

GENEL KURALLAR

 1. Aşağıdaki kuralların tamamına ya da bir kısmına uymayan üyelikler, alseninolsun.net yönetimi tarafından yaptırıma tabi tutulabilir, silinebilir, engellenebilir veya devralınabilirler
 2. Site genel kurallarına uymayan kişileri uyarmayınız, tartışmaya girmeyiniz. Durumu yönetime rapor ediniz.
 3. Kullanıcılar üye olurken bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 4. Tüm kurallar haricinde öngörülmeyen durumlar oluştuğunda karar alma ve gerekirse yaptırım uygulama yetkisi yönetime aittir. Bu gibi öngörülmeyen durumlarda, durum kurallarda belirtilmediği için karar olabildiğince üye lehine alınmaya çalışılacaktır.
 5. Kullanıcıların kural ihlallerinden dolayı daha önce aldığı uyarılar kayıtlı tutulur. Bu sayfadaki kural ihlallerinin ağırlığına ve daha önce alınan uyarılara göre kural ihlallerine yönetim tarafından öngörülen uyarı, ceza, üyelik silme veya üyelik engelleme yaptırımları uygulanır.
 6. Üyeliği silinen üyelerin yeniden üye olması veya engellenen üyelerin üyeliğinin açılması için en az 2 ay geçmesi gereklidir. Yönetim dilerse bu süreyi uzatabilir, kişilere üyelik vermeyebilir veya kişilerin üyeliklerinin engellerini kaldırmayabilir. Yönetimin üyeyi hatalı olarak silmesi durumunda üyelik en kısa sürede geri verilir. Üyenin pişmanlığını samimi olarak dile getirmesi ve site genel kurallarına azami düzeyde dikkat edeceğine söz vermesi durumunda yönetim 2 aylık süreyi kısaltma hakkına sahiptir. 
 7. Sitede kişisel tartışma yaratan, toplum kurallarına uymayan, toplum düzenini bozan, hakaret eden, Türkçe imla ve dilbilgisi kuralarına uymayan üyelerin mesajları silinir veya düzenlenir.
 8. Sitemiz ilan sitesidir. Sitede; dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri yüceltici veya aşağılayıcı ibareler; siyasi parti bayrağı, siyasi lider gibi bu düşünceleri belirten simgeler ile karşı takım taraftarlarına cevap hakkı doğuran; kışkırtıcı yazı yazılmamalıdır.
 9. Sitede; başka sitelerden açıkça kaynak belirtmeksizin bilgi alıntısı yapılmamalıdır.
 10. Siteden bilgisayarınıza sızabilecek zararlı içeriklerin (virüs, trojan vs.) bilgisayarınızda herhangi bir sorun oluşturması halinde mesuliyet kabul etmeyiz. Lütfen güvenmediğiniz kullanıcıların verdiği site dışı bağlantılara tıklamayınız, sisteminizde güvenilir ve güncel antivirüs yazılımları bulundurunuz.
 11. Özel Mesaj ile veya eposta göndererek reklam, tanıtım veya duyuru yapmak yasaktır. Mesajın tavsiye mi yoksa reklam nitelikli mi olduğuna yönetim karar verir. 
 12. Sitede reklam amaçlı link vermek yasaktır. Linkin bilgi içerikli mi yoksa reklam içerikli mi olduğuna yönetim karar verir. 
 13. Uygulanabilen düzeydeki tüm kurallar özel mesajlar için de geçerlidir.
 14. Sitede cinsellik, şiddet ve bunlar gibi genel ahlaka aykırı yazıların, resimlerin, videoların ve benzeri her türlü materyalin kanunen bir engel olmasa dahi paylaşılması, dağıtılması, avatar olarak kullanılması yasaktır.
 15. Sitede crack, serial, virüs ve benzeri zararlı yazılımların, korsan yazılımların ve korsan yazılımlarda kulanılan bilgi ve dosyaların paylaşımı, dağıtımı yasaktır. 
 16. Üyeler kendi paylaşımlarından sorumlu olduğundan sitemiz üzerinden yapacakları herhangi bir yasadışı paylaşımdan kendileri sorumludurlar.
 17. Verilan ilanlar tamamen ücretsiz & karşılıksız olmalıdır. Kargo ulaşım ücreti hariç hiçbir ücret & karşılık talep edilemez. Ücret & karşılık talep edilmesi halinde site yönetimine bildirmeniz rica olunur.
 18. Üyelerimiz kendi güvenliklerini sağlamakla yükümlüdür.
 19. Üyelerimiz yazdıkları yazılardan, ilan ve mesajlardan kendileri sorumludur. alseninolsun.net bu konuda mesuliyet kabul etmemektedir.

İlgili Kanun: İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN

Orjinalini yazan: Kanun No: 5651 Madde 4 Fıkra 2

İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

 • İzlenme: 10428
alseninolsun

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

@2011 // TÜM HAKLARI SAKLIDIR //